• slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

Tenis nejvyšší světové úrovně v Porsche Aréně oslaví jubileum


Přiložené soubory:Již 40. ročník tradičního tenisového turnaje Porsche Tennis Grand Prix se letos koná ve Stuttgartu. Kulaté jubileum oslaví nejlepší tenistky na světě v čele s obhájkyní titulu Angelique Kerberovou. V Porsche Aréně poměří ve dnech 22. až 30. dubna své síly celkem osm hráček z Top 10. Chybět nebude ani Maria Šarapovová, která na tomto turnaji zvítězila v letech 2012, 2013 a 2014. Vítězka obdrží kromě peněžní odměny jako hlavní cenu také vůz Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet.

 „40:LOVE“ – s tímto sloganem zve Porsche Tennis Grand Prix hvězdy světového tenisu do Stuttgartu na svůj jubilejní ročník. Kromě Angelique Kerberové, která odjela z centrálního dvorce Porsche Arény ve voze pro vítězku v letech 2015 a 2016, nastoupí k zápasům následující hráčky z Top 10 světového žebříčku: Dominika Cibulková (Slovensko), vítězka Turnaje mistryň 2016, Garbine Muguruzaová (Španělsko), vítězka turnaje French Open 2016, Simona Halepová (Rumunsko), Madison Keysová (USA), Agniezska Radwańská (Polsko), vítězka Turnaje mistryň 2015, Světlana Kuzněcovová (Rusko), vítězka turnajů Porsche Tennis Grand Prix a French Open v roce 2009, a Karolína Plíšková (Česká republika), která vstoupila do sezony 2017 vítězstvími na turnajích v Brisbane a Dauhá. Uvedené tenistky doplní další čtyři hráčky z Top 20 světového žebříčku.

Vrcholná světová úroveň

„Máme radost, že našim divákům můžeme i v jubilejním 40. ročníku turnaje Porsche Tennis Grand Prix představit opět nejlepší světové hráčky,“ řekl ředitel turnaje Markus Günthardt. „Kromě tenisu nejvyšší úrovně v Porsche Aréně čeká na diváky i hráčky na pondělním slavnostním zahajovacím večeru mezinárodní show, s níž se ohlédneme za uplynulými 40 roky a důstojně oslavíme naše kulaté výročí.“

Jedním z mnoha prominentních hostů jubilejního ročníku v Porsche Aréně bude Američanka Tracy Austinová, která se jako 15letá teenagerka s copy a rovnátky stala miláčkem publika na prvním turnaji Porsche Tennis Grand Prix ve Filderstadtu a velmi oslavovanou vítězkou. Do roku 1981 slavila na tomto turnaji čtyři vítězství v řadě a společně s ostatními hráčkami se na něj již tehdy ráda vracela. Na tom se v průběhu let nic nezměnilo. I v roce 2016 zvolily hráčky WTA Tour turnaj Porsche Tennis Grand Prix nejoblíbenějším turnajem na světě ve své kategorii – nyní již poosmé od roku 2007.

Porsche Team Deutschland ve Fed Cupu

Tenisový týden superlativů ve Stuttgartu zahájí Porsche Team Deutschland ve dnech 22. až 23. dubna domácím utkáním Fed Cupu proti Ukrajině. Tým kapitánky Barbary Rittnerové v čele s Angelique Kerberovou chce za podpory nadšeného publika v Porsche Aréně zvítězit, a udržet se tak ve Světové skupině.

Informace o vstupenkách

Vstupenky na jednotlivá utkání turnaje Porsche Tennis Grand Prix lze objednávat u společnosti Easy Ticket Service na telefonním čísle +0711 255 55 55 nebo na internetové adrese www.easyticket.de.