• slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

Nové globální partnerství mezi Porsche a WTA


Přiložené soubory:Porsche a Ženská tenisová asociace WTA (Women’s Tennis Association) uzavřely víceleté globální partnerství. Porsche bude oficiálním a exkluzivním automobilovým partnerem WTA a novým titulárním partnerem žebříčku „Porsche Race to Singapore“, kvalifikace na Turnaj mistryň (WTA Finals) v asijské metropoli.

 „Porsche Race to Singapore“ – kvalifikace na prestižní Turnaj mistryň s novým názvem

„Titulární sponzorství kvalifikace Porsche Race to Singapore přispívá k internacionalizaci naší podpory ženského tenisu. Zintenzivňuje naše úspěšné partnerství s WTA a obohacuje ho o nový atraktivní prvek,“ řekl Detlev von Platen, člen představenstva společnosti Porsche AG, zodpovědný za prodej a marketing. „Společně s našimi aktivitami na národní úrovni a celosvětovým věhlasem turnaje Porsche Tennis Grand Prix přinese tento nový prvek přidanou hodnotu a ještě větší zviditelnění v ženském tenise po celý rok.“

„WTA s radostí vítá posílení dlouhodobých vztahů s Porsche,“ řekl předseda WTA Steve Simon. „Porsche podporuje ženský tenis již 40 let a těšíme se, že nyní bude spojení značky s WTA patrné i v globálním měřítku.“

Porsche spolupracuje s WTA jako nový titulární partner kvalifikace „Porsche Race to Singapore“, jejíž původní název zněl „Road to Singapore“. Kvalifikační turnaje se konají po celou sezonu, jejímž vyvrcholením bude Turnaj mistryň (WTA Finals). Sportovní akce WTA nejvyšší úrovně se zúčastní osm nejúspěšnějších hráček ve dvouhře a čtyři nejlepší ženské páry ve čtyřhře. Do kvalifikace na Turnaj mistryň v Singapuru se započítávají nejlepší výsledky každé hráčky na 57 turnajích v kalendáři WTA. Každý turnaj představuje jedno kolo závodu „Porsche Race to Singapore“ a v rámci sezony je mu přiřazeno odpovídající číslo na tabulce, kterou používají také týmy v motoristickém sportu, když z boxů ukazují jezdcům aktuální číslo kola. Dalším číselným údajem na tabulce je vzdálenost mezi místem konání turnaje a Singapurem. Hráčka v čele žebříčku „Porsche Race to Singapore“ s největším počtem bodů na konci 57. kola nejenže si zajistí účast na prestižním turnaji v závěru sezony, ale obdrží také nové Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet.

Žebříček „Porsche Race to Singapore“ v současnosti vede česká tenistka Karolína Plíšková po vítězstvích na turnajích v Brisbane a Dauhá. Na druhém místě je Caroline Wozniacká po druhých místech v Dauhá, Dubaji a Miami. Johanna Kontaová, vítězka v Miami, je třetí.

Porsche podporuje ženský tenis od roku 1978. Zpočátku jako titulární sponzor turnaje Porsche Tennis Grand Prix a od roku 2002 i jako organizátor tohoto turnaje, který je hráčkami pravidelně volen jako jejich nejoblíbenější turnaj okruhu WTA Tour. Mezi jeho vítězky patří takové legendy, jako jsou Martina Navrátilová, Martina Hingisová, Maria Šarapovová a Angelique Kerberová. Porsche v roli partnera Německé tenisové asociace DTB podporuje od roku 2012 Porsche Team Germany ve Fed Cupu a Porsche Talent Team Germany, který pomáhá mladým talentovaným hráčkám na jejich cestě na vrcholovou úroveň. Porsche je oficiálním automobilovým partnerem Turnaje mistryň od roku 2015.