• slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

Bentley, Lamborghini a Porsche zářily na Legendách ve společnosti mnoha dalších koncernových novinek


Přiložené soubory:Společnost Porsche Inter Auto představila české motoristické veřejnosti během uplynulého víkendu na výstavě Legendy celou řadu atraktivních novinek, jimž vévodily automobilové skvosty značek Bentley, Lamborghini a Porsche z jejich aktuální produkce i bohaté historie. Více než 40 000 návštěvníků čtvrtého ročníku motoristické slavnosti Legendy mohlo v expozicích prodejců Porsche Praha-Smíchov a Porsche Praha-Prosek v parkovém areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích obdivovat také výjimečné modely z minulosti i současnosti dalších koncernových značek Audi, ŠKODA a Volkswagen.

  • Porsche Inter Auto největším vystavovatelem na motoristické slavnosti Legendy
  • Hlavní hvězdy: Miura, Centenario, 911 GTS, Continental Supersports…
  • Českou výstavní premiéru slavila i řada dalších koncernových novinek od Audi RS 5 Coupé až po Volkswagen Golf

Autorizovaný prodejce Bentley Praha představil na Legendách kompletní aktuální nabídku britského výrobce luxusních vozů s vytříbeným sportovním duchem. Vlajkové lodi Mulsanne s přeplňovaným velkoobjemovým osmiválcem dělalo společnost například nové vysokovýkonné kupé Continental Supersports. Jeho šestilitrový dvanáctiválec je vyladěn na úctyhodný výkon 710 k a točivý moment 1017 N.m. Nový Continental Supersports tak posouvá fenomenální dynamiku předchozí generace na ještě vyšší úroveň. V číselném vyjádření to ilustruje zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a nejvyšší rychlost 336 km/h.

Lamborghini Praha, jediný autorizovaný prodejce a servis vozů Lamborghini v České republice, potěšil návštěvníky hned několika automobilovými klenoty, které ilustrovaly slavnou minulost i žhavou současnost italského výrobce supersportovních vozů. Čestné místo v kryté expozici patřilo červenému kupé Lamborghini Miura, jednomu ze 764 vyrobených vozů. Miura se vyráběla v letech 1966 až 1972 a její design z pera tehdy teprve pětadvacetiletého Marcella Gandiniho fascinuje i v dnešní době. Vidlicový dvanáctiválec 3,9 litru o výkonu 350 k umožňuje tomuto nevšednímu vozu dosáhnout nejvyšší rychlosti 275 km/h.

Hned v sousedství s Miurou se představil exkluzivní model Centenario v černé barvě se žlutými kontrastními doplňky. Limitovaná edice na základě Aventadoru vznikla na oslavu 100. výročí narození zakladatele značky Ferruccia Lamborghiniho. V letech 2016 až 2017 vzniklo pouhých 40 vozů Centenario za cenu 1,75 milionu EUR bez daní. S dvanáctiválcovým motorem o výkonu 770 k pokoří Centenario „stovku“ za 2,8 sekundy a v „rozletu“ může pokračovat až za hranici 350 km/h.

Ztělesněné sny každého fanouška rychlých vozů nabídla také expozice společnosti Porsche Centrum Praha. V hlavní roli vystupoval kabriolet Porsche 911 GTS v elegantní bílé barvě. Tento reprezentant řady klasických sportovních vozů Porsche měl světovou premiéru na přelomu roku 2016/2017 a do vínku dostal nový přeplňovaný motor, který nabízí ještě vyšší výkon než předchůdce (450 k). Dalším reprezentantem nové generace sportovních vozů Porsche bylo kupé Cayman S s novým přeplňovaným čtyřválcovým motorem „boxer“.

Nevšední zážitky z dynamické sportovní jízdy si však mohou vychutnávat také řidiči modelu Cayenne Turbo S, který byl na Legendách vystaven v černém metalickém laku s individualizovanou výbavou. Na kombinaci prostorného, praktického a variabilního interiéru, všestrannosti SUV a dynamiky sportovního vozu sází rovněž o číslo menší Macan Turbo Performance v módní bílé barvě. Velkému zájmu návštěvníků se těšila také nová generace modelové řady Panamera, kterou na letošních Legendách reprezentovala verze Panamera 4S v černém metalickém laku.

Letošní největší motoristická slavnost v České republice se stala místem české výstavní premiéry pro celou řadu novinek ostatních koncernových značek, ať se jedná o zcela nové Audi RS 5 Coupé, nebo nový Volkswagen Golf. I jejich atraktivní prezentaci zajistila společnost Porsche Inter Auto, která se tak stala největším vystavovatelem na mimořádně zdařilém čtvrtém ročníku výstavy Legendy.