• slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

První Huracán Performante lze již obdivovat v showroomu Lamborghini Praha


Přiložené soubory:V showhroomu Lamborghini Praha, jediném autorizovaném prodejním a servisním středisku značky Lamborghini v České republice, je již vystaven nový model Huracán Performante. Držitel rekordu na Severní smyčce Nürburgringu mezi sériově vyráběnými silničními vozy přichází na český trh s celou řadou technických inovací a ještě výkonnějším motorem V10.

  • Nejvýkonnější Huracán přináší celou řadu technických inovací
  • Nejrychlejší čas na Severní smyčce Nürburgringu mezi sériovými vozy
  • Vozy Lamborghini se těší velkému zájmu českých klientů

„Máme velkou radost, že můžeme našim klientům i všem fanouškům značky Lamborghini ukázat naživo první Huracán Performante v České republice,“ říká Petr Ezechiáš, vedoucí prodeje Lamborghini Praha ve společnosti Porsche Inter Auto CZ. „Všechny vozy Lamborghini poskytují extrémní výkony, ale Performante jde ještě o několik kroků dál. Zvýšení výkonu a snížení hmotnosti jsou klasická opatření pro ještě rychlejší časy na kolo, Performante k tomu navíc přidává nově nastavený podvozek a sofistikovaný aktivní aerodynamický systém ALA. Výsledek? Šest minut a 52,01 sekundy.“

Výše uvedený čas je novým rekordem pro sériově vyráběné vozy na Severní smyčce Nürburgringu, který stanovil za volantem nového modelu Huracán Performante zkušební jezdec společnosti Lamborghini Marco Mapelli 5. října 2016. Nový Huracán Performante tak prokázal, že je schopen extrémně rychlé jízdy nejen na silnici, ale i na náročném závodním okruhu.

Lamborghini Huracán Performante kombinuje nové metody lehké konstrukce, aktivní aerodynamický systém ALA (Aerodinamica Lamborghini Attiva), nové nastavení podvozku a optimalizované poháněcí ústrojí s výkonnějším motorem a vylepšeným pohonem všech kol. Použitím speciálních uhlíkových kompozitů s označením „Forged Composite“ u některých dílů se podařilo snížit hmotnost vozu o 40 kg. Hodnoty nejvyššího výkonu a točivého momentu atmosféricky plněného motoru V10 5,2 litru naopak vzrostly na 470 kW (640 k) a 600 N.m. Performante díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100/200 km/h za 2,9/8,9 sekundy a jet nejvyšší rychlostí více než 325 km/h.

Uhlíkové kompozity, společně s Alcantarou, vládnou také interiéru. Řidič má všechny ovládací prvky ve snadném dosahu a důležité provozní informace může sledovat na novém digitálním panelu přístrojů, jehož zobrazení se mění v závislosti na jízdním režimu (Strada, Sport nebo Corsa). Speciální ukazatel systému ALA informuje na displeji řidiče o činnosti aktivních aerodynamických prvků, které optimalizují aerodynamický přítlak na jednotlivá kola i celkový aerodynamický odpor vzduchu v závislosti na provozních podmínkách. Digitální panel přístrojů podporuje aplikace pro chytré telefony (Apple CarPlay/iPhone), včetně telemetrického systému, jehož prostřednictvím si může řidič zaznamenávat provozní údaje pro pozdější analýzu.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem nových vozů a největším zástupcem luxusních značek v České republice. Exkluzivní italskou značku sportovních vozů Lamborghini, která se těší velkému zájmu českých klientů, zařadila do svého portfolia na podzim 2014, kdy ve své smíchovské provozovně otevřela jedinečné autorizované prodejní a servisní středisko Lamborghini Praha. Profesionální poradenství a servisní služby se ihned projevily v nárůstu v počtu prodaných vozů. Zatímco v roce 2014 bylo v České republice registrováno 6 nových vozů Lamborghini, v roce 2016 se pro tuto značku rozhodlo 13 zákazníků a během prvních šesti měsíců letošního roku bylo českým klientům předáno již 8 nových vozů Lamborghini.