• slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

Porsche Central and Eastern Europe má nový rekord v počtu dodaných vozů


Přiložené soubory:Porsche Central and Eastern Europe s.r.o., regionální zastoupení a dceřiná společnost výrobce sportovních vozů Porsche AG, dosáhla šestým rokem v řadě rekordního počtu dodaných vozidel. Zákazníkům v regionu střední a východní Evropy bylo v roce 2017 předáno celkem 6185 vozidel, což představuje 11% nárůst v porovnání s předchozím rokem.

 Více než 11% nárůst počtu dodaných vozů v regionu střední a východní Evropy

 Po uvedení nových modelů Panamera sedan a Sport Turismo na trh vzrostl počet dodaných vozů modelové řady Panamera o pozoruhodných 230 % v porovnání s předchozím rokem. Zákazníky ve střední a východní Evropě nepřestávají fascinovat ani modely dvoudveřových sportovních vozů Porsche. Modely 718 Boxster/Cayman s motorem uprostřed zaznamenaly výrazné zvýšení v počtu dodaných vozů o 18 %, zatímco kultovní modelová řada 911 pokračovala ve stabilním růstu s 3% meziročním zvýšením počtu dodaných vozů.

Modelová řada Macan uzavřela loňský rok s dosud nejvyššími prodeji. Druhým rokem v řadě se tak stala nejprodávanější modelovou řadou v regionu z hlediska celkového počtu dodaných vozů. Meziroční nárůst činil 3 %. V těsném závěsu následovala v celkovém počtu dodaných vozů modelová řada Cayenne, přestože v důsledku ukončení prodeje předchozí generace došlo k meziročnímu poklesu.

„Úspěch značky Porsche v roce 2017 ve střední a východní Evropě lze připsat silnému produktovému portfoliu, které obohatily naše nové modely Panamera,“ říká Marcus Eckermann, generální ředitel společnosti Porsche Central and Eastern Europe s.r.o. „Díky mimořádnému úsilí naší importérské a dealerské sítě a atraktivní aktuální produktové řadě sportovních vozů včetně legendárního modelu 911 a nedávno uvedené nové generace modelu Cayenne očekáváme i v roce 2018 další stabilní růst v tomto regionu.“

Největším trhem značky Porsche v regionu střední a východní Evropě je i nadále Polsko s 1535 dodanými vozidly v roce 2017. V porovnání s předchozím rokem došlo v Polsku k 21% nárůstu. Dalšími klíčovými trhy v tomto regionu jsou Turecko s 676 dodanými vozy, Ukrajina s 393 dodanými vozy a Česká republika s 372 dodanými vozy.

PORSCHE CENTRAL AND EASTERN    EUROPE S.R.O.

Počty dodaných vozů

Rok

2016

2017

Rozdíl (%)

911

549

567

+3 %

718 Boxster/Cayman

296

350

+18 %

Cayenne

1847

1603

-13 %

Macan

2540

2617

+3 %

Panamera

318

1048

+230 %

Celkem

5550

6185

+11 %

 

 Porsche Central and Eastern Europe s.r.o. se sídlem v Praze, v České republice, je regionálním zastoupením a dceřinou společností německého výrobce sportovních vozů Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG. Společnost nese odpovědnost za regionální obchodní aktivity na 26 trzích v Arménii, Ázerbájdžánu, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, na Kypru, v České republice, Estonsku, Gruzii, Řecku, Maďarsku, Izraeli, Kazachstánu, Litvě, Lotyšsku, Makedonii, na Maltě, v Moldavsku, Rumunsku, Polsku, Srbsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Turecku a na Ukrajině.