• slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

Rekordní výsledky posouvají společnost Automobili Lamborghini na novou úroveň: v roce 2018 bylo dodáno 5750 vozů


Přiložené soubory:Společnost Automobili Lamborghini S.p.A. dosáhla ve fiskálním roce 2018 (1. ledna až 31. prosince) dalšího historického prodejního rekordu. Italská značka supersportovních vozů pokračovala ve svém globálním růstu předáním 5750 vozů zákazníkům na celém světě. Výsledek z předchozího roku tím překonala o 51 %.

  • Počet prodaných vozidel Lamborghini na celém světě se zvýšil o 51 % z 3815 na 5750
  • Globální prodeje rostou již osm let v řadě
  • Rekordní prodejní výsledky obou modelových řad supersportovních vozů s motory V10 a V12
  • Nové Super SUV zvyšuje tempo růstu prodeje: zákazníkům bylo dodáno 1761 vozů Urus
  • Rekordní prodejní výsledky ve všech regionech: EMEA, Amerika i Asie a Tichomoří
  • USA potvrzuje své postavení největšího jednotlivého trhu

Stefano Domenicali, předseda představenstva společnosti Automobili Lamborghini, k tomu říká: „Značka Lamborghini vstoupila v roce 2018 do nových dimenzí. Nejenže jsme dosáhli dalšího zvýšení prodeje, ale také zcela nové úrovně překonáním dosud magické hranice 5000 prodaných vozů Lamborghini. Tento kvantový skok potvrzuje trvalou udržitelnost naší produktové a obchodní strategie. Tyto výsledky jsou o to více pozoruhodné, že se nám podařilo zvládnout dvě nebývalé výzvy: nepřetržitě uvádět nové modely a technologie na trh supersportovních vozů a současně i zdvojnásobit kapacitu výroby v našem hlavním závodě Sant’Agata Bolognese. Nové Super SUV Urus bylo hned po zahájení prodeje trhem nadšeně přijato a rozšířilo naši klientelu. Také jsme významně zvýšili již tak vysoké povědomí o naší značce, zejména u mladé generace. Počet fanoušků našich kanálů na sociálních sítích se zmnohonásobil na více než 32 milionů. A to vše je skutečně týmovým úspěchem. Proto bych rád poděkoval všem členům týmu Lamborghini za jejich úsilí a nadšení pro naši značku.“

Celkem 157 prodejců v 50 zemích zvýšilo počet dodaných vozů zákazníkům v roce 2018 z 3815 na 5750. Společnost od roku 2010 (1302 vozů) své prodejní výsledky více než zčtyřnásobila. Značka Lamborghini kromě toho překonala v roce 2018 i všechny ostatní důležité obchodní cíle.*

Lamborghini je globální značka a její prodeje jsou rovnoměrně rozloženy mezi tři nejvýznamnější regiony. Všechny regiony dosáhly v roce 2018 nových prodejních rekordů a přispěly k celkovému růstu prodeje v porovnání s předchozím rokem. Region EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika): 2497/+69 %, Amerika: 1952/+46 %, Asie a Tichomoří: 1301/+30 %.

USA zůstávají s 1595 vozy největším jednotlivým trhem. Na dalších místech následují Velká Británie (636), Japonsko (559), Německo (463), Čína (342), Kanada (316) a Itálie (295). Všechny uvedené země významně zvýšily počty dodaných vozů a dosáhly historických rekordů.

Obě modelové řady supersportovních vozů zaznamenaly rekordní prodeje, čímž přispěly k růstu. Prodeje dvanáctiválcového modelu Lamborghini Aventador, představeného poprvé v roce 2011, jsou stále výjimečné a vzrostly o 3 % z 1173 na 1209 vozů. Ještě větší byl nárůst prodeje desetiválcového modelu Lamborghini Huracán, a to o 5 % z 2642 na 2780 vozů. Super SUV Urus podle očekávání významně přispělo k nárůstu globálního prodeje. Od uvedení modelu Urus na trh v červenci 2018 bylo zákazníkům předáno 1761 vozů.

 

Nové modely roku 2018: inovativní technika, výjimečné časy na kolo a fascinující unikáty

Loňský rok začal vystavením modelu Lamborghini Terzo Millennio na výstavě Festival Automobile Interational v Paříži v lednu 2018. Futuristický koncept supersportovního vozu vznikl ve spolupráci se dvěma laboratořemi Massachusettského technologického institutu (MIT) v Bostonu. Lamborghini se tímto vozem snaží definovat budoucnost supersportovního automobilu.

Na Ženevském autosalonu v březnu představila značka Lamborghini model Lamborghini Huracán Performante Spyder, impozantní kombinaci dokonalých technických inovací, sportovních výkonů a jízdy s větrem ve vlasech.

V srpnu, během akce Monterey Car Week v Kalifornii, odhalila značka Lamborghini ve světové premiéře model Lamborghini Aventador SVJ. Tento vůz ztělesňuje ryzí zážitky z dokonalé jízdy a posouvá koncept supersportovního automobilu do nové dimenze. Aventador SVJ – SV tradičně znamená „Superveloce“, tedy „superrychlý“ – přidává příponu „Jota“, odkazující na suverénní sportovní výkony při jízdě na závodním okruhu. Aventador SVJ potvrdil své výsadní postavení stanovením rekordu mezi sériově vyráběnými vozy na Severní smyčce Nürburgringu. Okruh o délce 20,6 km absolvoval za pouhých 6:44.97 min. Výroba této verze je limitována na 900 vozů a všechny jsou již prodány.

Společnost Lamborghini představila v roce 2018 rovněž model Lamborghini SC18 Alston. Unikátní automobil s motorem V12 vyvinulo oddělení Lamborghini Squadra Corse ve spolupráci se zákazníkem. Jeho aerodynamika využívá zkušenosti se závodními vozy Lamborghini Super Trofeo a GT3. SC18 Alston je koncipován převážně pro jízdu na závodním okruhu a vybaven exkluzivní závodní technikou.

Význam konceptu unikátních automobilů v nabídce značky Lamborghini neustále roste díky rostoucí poptávce po individualizaci. Více než 50 % všech dodaných supersportovních vozů Lamborghini je individualizováno v rámci individualizačního programu Lamborghini Ad Personam.

 Lamborghini Polo Storico

Lamborghini Polo Storico se sídlem v centrále společnosti ve městě Sant’Agata Bolognese je specializovanou organizační jednotkou, která se zaměřuje na restaurování a certifikaci modelů Lamborghini, jejichž výroba byla ukončena před minimálně deseti lety (od Lamborghini 350 GT až po Diablo). Divize má na starosti také vedení archivu a zajišťování dodávek originálních náhradních dílů pro klasické automobily.

Polo Storico oslavilo 50 let modelů Lamborghini Espada a Islero několika prestižními akcemi. V květnu se koncepční vůz Lamborghini Marzal vrátil do Monte Carla na Grand Prix de Monaco Historique, 51 let poté, co Jeho jasná Výsost Rainier III, kníže monacký, tento vůz řídil v čestném kole bezprostředně před startem Velké ceny Formule 1, se svou manželkou, kněžnou Grace, po boku. Oslavy vyvrcholily v září jízdou po Itálii, jejíž trasa vedla regiony Umbrie, Toskánsko a Emilia-Romagna.

 

Muzeum Lamborghini

Muzeum Lamborghini ve městě Sant’Agata Bolognese zaznamenalo vynikající rok z hlediska návštěvnosti. Muzeum v areálu výrobního závodu Lamborghini navštívilo v roce 2018 více než 108 000 fanoušků. Muzeum je otevřeno každý den, včetně nedělí, od 9:30 do 19:00 h (duben – říjen) a od 9:30 do 18:00 (listopad – březen). Kromě trvale vystavené sbírky historických modelů Lamborghini pořádá muzeum také speciální výstavy.

 Lamborghini Squadra Corse

Divize motoristického sportu společnosti Automobili Lamborghini, Lamborghini Squadra Corse, představila v září nový závodní vůz Huracán GT3 EVO na Nürburgringu, v rámci podniku mistrovství Lamborghini Super Trofeo Europe. Nové EVO je evolucí závodního vozu Huracán GT3, který získal 12 mezinárodních titulů a zvítězil v prestižních závodech Rolex 24 na okruhu Daytona a 12 h Sebring.

Divize Lamborghini Squadra Corse stanovila v roce 2018 také nový milník více než dvěma sty vyrobenými závodními vozy Huracán. Lamborghini Squadra Corse je jedním z mála závodních oddělení, realizujících výrobu závodních vozů na stejné montážní lince jako sériově vyráběné vozy, ve výrobním závodě Sant’Agata Bolognese. Huracán Super Trofeo a Huracán GT3 sdílejí montážní linku se standardními vozy Lamborghini Huracán.

Během světového finále sezony 2018 v listopadu představila divize Lamborghini Squadra Corse Urus ST-X Concept, první závodní verzi Super SUV v historii značky. Vize je automobilem určeným pro inovativní značkové mistrovství, které bude kombinovat závody na silničních i terénních okruzích.

 Výhled na rok 2019

Společnost potvrzuje pozitivní výhled pro fiskální rok 2019. Navzdory přetrvávajícím politickým nejistotám v EU i v globálním měřítku zůstávají klíčové ekonomické ukazatele všeobecně pozitivní, přestože jsou méně předvídatelné. Lamborghini očekává ve střednědobém horizontu další růst do nových dimenzí jak z hlediska počtu prodaných vozů, tak i příjmů z prodeje, a to díky očekávanému pokračování růstu ve velkých ekonomikách na celém světě, mladému a atraktivnímu produktovému portfoliu a prvnímu kompletnímu roku prodeje modelu Urus.

 *Tisková zpráva s nejdůležitějšími obchodními výsledky společnosti Lamborghini ve fiskálním roce 2018 bude zveřejněna v březnu 2019.

Fotografie a videa naleznete na: media.lamborghini.com

Informace o společnosti Automobili Lamborghini naleznete na: www.lamborghini.com