• slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

Strategie Porsche Heritage Design: nové ztvárnění tradičních prvků designu


Přiložené soubory:Porsche Exclusive Manufaktur společně s návrhářským oddělením „Style Porsche“ pracují na ojedinělé koncepci. Uvedení partneři v rámci designové strategie odkazující na tradice značky (Heritage Design) nově ztvárňují exkluzivní modely 911 s použitím ikonických prvků původem z vozidel Porsche vyráběných v 50. až 80. letech minulého století. Tyto speciální modely, vybavené nejmodernějšími technologiemi sportovních vozů, obohacují vozidla o „lifestylový“ rozměr, a přinášejí tak do produktové strategie Porsche mimořádné emocionální zabarvení s odkazem na historii automobilky.

Kousek historie pro moderní sportovní vozy

Prvotní ukázkou designu těchto ‚lifestylových‘ vozidel bylo Porsche 911 Speedster s paketem Heritage Design, které Porsche představilo v polovině dubna na mezinárodním autosalonu v New Yorku. Další speciální modely budou následovat v příštím roce – vždy s určitou pauzou a pouze v omezeném počtu. Součástí paketů ‚Heritage Design‘ pro modely 911 budou vybrané prvky s odkazem na konkrétní historické dekády výroby.

„Pro nás je klíčové přenášet hodnoty značky do budoucnosti. Modely Heritage Design jsou záměrným protikladem k současným hybridním vozům a elektromobilům, v jejichž rámci se zaměřujeme na technické inovace,“ říká Boris Apenbrink, ředitel Exclusive Manufaktur Vehicles ze společnosti Porsche AG. „Porsche od počátku určuje měřítka v oblasti designu a stylistického ztvárnění – vozidla z různých období dnes představují stylové ikony. Těmto ikonám nyní vdechujeme život, čímž dokládáme, že Porsche nebude zapomínat na své kořeny, dokonce ani ve věku elektrifikace,“ dodává Ivo van Hulten, ředitel pro designové ztvárnění interiérů z automobilky Porsche.

Modely Heritage Design kladou důraz na specifické barvy a materiály. Kromě speciálního laku a emblémů odkazují na ikonický vzhled speciálních modelů. „Staré vzorníky barev a výbavy, muzejní exponáty, designové prvky z odpovídající epochy – to vše jsme využili coby inspiraci k novému ztvárnění designové jazyka minulosti,“ vysvětluje van Hulten. Obzvláště důležitou roli zde sehrály textilie pro kabinu vozidla. Uplatnily se stylisticky výrazné prvky, jako např. manšestr, látka se vzorem pepita, vzor Pasha nebo kárová látka, ty však byly přepracovány, zevrubně otestovány a vyrobeny s uplatněním nejmodernějších parametrů materiálů pro tyto speciální modely.

„Dávné vzpomínky uvádíme zpět do života prostřednictvím určitých barevných schémat, atmosféry nebo vzorů – podobný trend pozorujeme i ve světě módy nebo interiérového designu, a právě toto představuje klíčový prvek našeho přístupu,“ dodává van Hulten. Ukázka kontrastu mezi tradicemi a inovacemi se nachází přímo uprostřed kapoty: první speciální model, který se představí v příštím roce, ponese tradiční logo Porsche ze 60. let minulého století.

Porsche Design též exkluzivně pro majitele vozů Heritage Design vyvíjí odpovídající chronometry. Přesně v duchu profesora Ferdinanda Alexandera Porscheho, návrháře modelu 911 a zakladatele Porsche Design, se ikonické prvky designu vrací zpět do moderní éry. „Tuto řadu charakterizují odlišné způsoby zpracování titanu a příslušné individuální funkce časomíry od Porsche Design. Vedle speciálně vyvedených vzorů, jako je pepita nebo kárová látka, takto vzniká jedinečná sbírka chronometrů, která vzdává hold historii značky,“ říká Gerhard J. Novak, generální ředitel Porsche Design Timepieces.

 

Další informace a filmové/obrazové materiály najdete na stránkách Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com