• slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image
 • slideshow image

Porsche za prvních devět měsíců letošního roku zvýšilo prodeje o tři procenta


Přiložené soubory:Za první tři čtvrtletí roku 2019 dodala Porsche AG celkem 202 318 vozidel (v celosvětovém měřítku). Výrobce sportovních vozů tak oproti stejnému období předchozího roku dosáhl růstu na úrovni tří procent. Obzvláště vysoké poptávce se těšily vozy z modelových řad Cayenne a Macan. Nejsilnější nárůst byl opět zaznamenán u modelu Cayenne s 62 022 prodanými vozy (plus 25 procent). Uvedený model byl nedávno uveden i v provedení Coupé – a rovněž ve verzi s plug-in hybridním pohonem. Zákazníci dále převzali 73 967 vozů Macan. To odpovídá meziročnímu růstu na úrovni devíti procent.

 Čína a USA jako hnací síly růstu – Cayenne a Macan i nadále v oblibě

 Příznivý vývoj v Asii a Severní Americe

Porsche si dokázalo udržet postavení na trhu v Číně a USA – a to i přes obecně horší hospodářskou situaci na obou trzích. Zákazníci v Číně během prvních devíti měsíců odebrali 64 237 vozidel, což v meziročním srovnání odpovídá nárůstu 14 procent. V USA – druhém největším trhu značky Porsche – vzrostla poptávka o šest procent na 45 062 kusů. Sportovní vozy ze Zuffenhausenu zůstávají v oblibě v Asii a Tichomoří, Africe a na Středním východě. Na uvedených trzích se prodalo úhrnem 86 235 vozidel, což v meziročním srovnání odpovídá růstu o jedenáct procent. Dodávky v Evropě poklesly kvůli přechodu na metodiku WLTP a zavádění částicových filtrů pro benzínové motory, což během prvních devíti letošních měsíců způsobilo výpadky v rámci nabízených modelových řad.

 „S ohledem na růst v Číně a USA zůstáváme optimisty ohledně dosažení našich celkových cílů pro letošní rok,“ komentuje Detlev von Platen, člen představenstva společnosti Porsche AG, zodpovědný za prodej a marketing. „Ve střednědobém horizontu však pozorujeme příznaky mírného oslabování celkového růstu. Budeme tomu věnovat zvýšenou pozornost, a i tak do budoucna hledíme s optimismem – i díky plným objednávkovým knihám na nový Porsche Taycan.“

 Svůj první čistě elektrický sportovní vůz, model Taycan, Porsche představilo počátkem letošního září. Počínaje koncem roku 2019 se tento vůz začne dodávat do USA a během prvních měsíců roku 2020 bude k dispozici u prodejců v Evropě.

PORSCHE AG

Počty prodaných vozidel
Leden – Září
2018 2019 Rozdíl
Celosvětově 196.562 202.318 3 %
Evropa 66.551 60.764 -9 %
    Německo 24.709 22.705 -8 %
Amerika 52.417 55.319 6 %
    USA 42.626 45.062 6 %
Asie a Tichom., Afrika a Stř. vých. 77.594 86.235 11 %
    Čína 56.254 64.237 14 %

 

Fotografie jsou k dispozici na portálu Porsche Newsroom (http://newsroom.porsche.de), pro novináře také v tiskové databázi Porsche (https://presse.porsche.de).

 

Údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 jsou vypočteny v souladu s novou metodikou WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure). Prozatím je povinné i nadále uvádět odpovídající hodnoty odvozené podle metodiky NEDC. Tyto hodnoty však nelze porovnávat s hodnotami vypočtenými na základě dříve používaného testování NEDC.

 Další informace o oficiálních hodnotách spotřeby paliva a oficiálních měrných emisích CO2 nových osobních vozidel naleznete v publikaci „Pokyny ke spotřebě paliva, emisím CO2 a spotřebě energie všech nových modelů osobních vozidel nabízených k prodeji na německém trhu“, která je bezplatně k dispozici ve všech prodejních místech nebo prostřednictvím společnosti Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT).