Porsche Inter Auto CZ cílí na dvojnásobný růst

10.12.2020
Zpět na tiskové zprávy

Společnost Porsche Inter Auto CZ, největší prodejce nových vozů v ČR a výhradní dovozce vozů značky Porsche do České republiky, čeká expanze: v příštích pěti letech chce firma zdvojnásobit počet prodaných vozů Porsche. Změny v rovině personální společně s budováním nových prodejních a servisních center budou nevyhnutelnou součástí procesu velkého růstu.

 

 Nelehké období letoška, kterému se společnost Porsche Inter Auto CZ postavila čelem a dokázala v této náročné zkoušce obstát, se pomalu chýlí ke konci a spolu se sklonkem roku 2020 se nabízí výhled na období po Novém roce. Porsche Inter Auto CZ do něj hodlá nakročit rázně a směřovat zejména značku Porsche k velké expanzi.

 „Letošní rok poznamenaný koronavirovou pandemií byl pro každého z nás obrovskou zkouškou. Díky skvělému týmu zaměstnanců Porsche Inter Auto CZ a také našim zákazníkům se nám ho ale podařilo zvládnout, za což bych všem chtěl ještě jednou srdečně poděkovat,“ říká Michael Antosch, jednatel společnosti Porsche Inter Auto CZ. „Protože se ale chceme dívat hlavně dopředu a růst, zvolili jsme si ambiciózní cíl – do roku 2025 bychom rádi prodávali vozy Porsche ve dvojnásobném množství, než tomu bylo dosud. Bude to samozřejmě znamenat velké změny. Kromě těch personálních chystáme také zásadní rozšíření naší prodejní a servisní sítě tak, abychom náročným klientům značky Porsche byli blíž,“ nastiňuje Michael Antosch plány pro následujících pěti let.

 Zdvojnásobení počtu prodaných automobilů v segmentu luxusních a sportovních vozů vyžaduje specifický přístup, pečlivé plánování a důležitá rozhodnutí. Klíčovým se stane rozmach prodejní sítě, když ke existujícímu Porsche Centru Praha na Proseku, které bude zásadně inovováno, přibude v Praze ještě jedno prodejní Porsche Centrum. Expanze prodejních partnerských míst bude dále směřovat na Moravu, kde Porsche Inter Auto CZ plánuje přebudovat servisní centrem a následně otevřít prodejní a servisní centrum dle nových standardů. Premiérou pro značku Porsche se stane také západočeská metropole: v budoucích letech zde vznikne Porsche Centrum zahrnující jak autorizovaný servis, tak prodej nových i ojetých vozů. Součástí růstového plánu společnosti Porsche Inter Auto CZ pro dalších pět let totiž bude i posílení brandu Porsche Approved coby oficiálního programu prodeje ojetých vozů Porsche.

 Jedním ze stavebních kamenů ambiciózního plánu jsou také lidské zdroje. A protože Porsche Inter Auto CZ má velmi kvalitní personální zajištění, stačilo několik změn ve vlastních řadách. Pozici výkonného ředitele importéra značky Porsche pro ČR, zodpovědného za kompletní fungování této značky v České republice, převezme od 4. ledna 2021 Jan Sedláček. „Velmi si vážím důvěry a zároveň cítím obrovskou odpovědnost. Zdvojnásobit prodeje značky Porsche bude velkou výzvou, avšak vzhledem ke špičkové úrovni našich produktů a personálnímu obsazení si myslím, že to určitě není nesplnitelný cíl,“ komentuje svoji budoucí roli dosavadní ředitel Porsche Centra Praha a zároveň manažer značky pro ČR.

 Další část personálních změn představuje změna na postu ředitele Porsche Centra Praha a rozšíření odpovědnosti za všechny retailové pobočky pro značku Porsche na území ČR. Od nového roku bude tato odpovědnost na Michalovi Kubištovi, jenž má jako ředitel pobočky Porsche Praha-Smíchov s prodejem luxusních brandů Bentley či Lamborghini bohaté zkušenosti. „S Porsche Inter Auto CZ mě pojí 10 let profesního života, takže si dovolím říct, že firmu znám důkladně. Na nové místo ředitele Porsche Centra Praha přistupuji s maximálním respektem, ostatně zodpovědnost za fungování všech poboček Porsche nic menšího nepředpokládá. Na tomto místě bych ještě chtěl popřát hodně úspěchů svému nástupci Vlastimilovi Fricovi, který na moji funkci naváže přechodem z vedení dealerství Porsche Plzeň,“ uzavírá popis personálních změn Michal Kubišta.

---

Bc. Jan Sedláček, MBA

Od roku 2011 pracoval ve společnosti Volkswagen Financial Services jako vedoucí dealerské sítě, poté byl zodpovědný za oddělení Fleetového prodeje a remarketingu, od r. 2017 se přidala odpovědnost o Service management. Počínaje 1. lednem 2019 působí na pozici Brand Managera Porsche a ředitele Porsche Centra Praha.

Bc. Michal Kubišta

Profesní kariéru zahájil u Porsche Inter Auto CZ v roce 2010. Během 10 let čerpal zkušenosti na několika manažerských postech v rámci společnosti, a to na v provozovnách Praha-Prosek, Praha-Smíchov a Hradec Králové. V roce 2017 se v rámci PIA z poboček posunul na centrálu společnosti PIA CZ, kde řídil centrální nákup a projektový management. Počínaje 1. lednem 2018 byl jmenován do aktuální pozice ředitele pobočky Porsche Praha Smíchov, kde je odpovědný za prodej sedmi značek koncernu VW.

Vlastimil Fric

U koncernu Volkswagen pracuje na různých pozicích více než 20 let, z toho přes 17 let u společnosti Porsche Inter Auto CZ. V současné době vede provozovnu Porsche Plzeň Lochotín. Nyní stojí před další výzvou ve své profesní kariéře a své zkušenosti může uplatnit jako ředitel nejstarší provozovny Porsche Inter Auto CZ v České republice.

Soubory ke stažení
Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.